در این مطلب می خواهیم آموزش نصب Xampp را به صورت تصویری توضیح دهیم.افرادی که قصداجرای انواع اسکریپت ها و سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا، وردپرس و … بر روی کامپیوتر شخصی دارند مفید است.

برای شروع ابتدا آخرین نسخه نرم افزار xampp برای ویندوز را دانلود کنید.

شما می توانید xampp را از سایت اصلی xampp دانلود کنید که برای همه نوع سیستم عامل وجود دارد.

 

پس از دانلود نرم افزار فایل را از حالت فشرده خارج کنید و اجرا نمایید

 

صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که زبان نصب برنامه را از شما سوال میکند زبان انگلیسی را انتخاب نمایید و روی گزینه ok کلیک کنید

 

 

بعد مانند تصویر زیر صفحه خوش آمد گویی نمایش داده می شود روی گزینه next کلیک نمایید

 

 

سپس صفحه انتخاب اجزای نصب xampp نمایش داده می شود. برای اجرای xampp تمام گزینه ها را تیک بزنید و سپس برای ادامه نصب روی گزینه next کلیک نمایید.

 

 

 

 

در ادامه صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود که محل نصب نرم افزار را از شما سوال می کند و به صورت پیشفرض نرم افزار در درایو c ویندوز نصب خواهد شد. درایو مورد نظر خود را انتخاب نمایید و روی گزینه install کلیک نمایید.

 

 

 

 

سپس مراحل اکسترکت کردن فایل ها شروع می شود و xampp نصب خواهد شد

 

 

 

پس از اکسترکت کامل فایل ها و نصب نرم افزار صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود. برای تکمیل نصب روی Finish کلیک کنید

 

 

 

پس از کیلک روی Finish صفحه ایمانند تصویر زیر نمایش داده می شود که از شما میخواهد اگر تمایل دارید نرم افزار xampp را اجرا و باز کنید روی گزینه yes کلیک کنید.

 

 

 

 

 

سپس کنترل پنل xampp نمایش داده می شود و به شما اجازه می دهد Apache و MySQL را اجرا نمایید

 

 

 

رای اجرای xampp بر روی دکمه Start در مقایل Apache و MySQL کلیک نمایید تا run شوند. پس از سبز رنگ شدن وضعیت گزینه های Apache و MySQL لوکال هاست xampp شما آماده است و می توانید از آن استفاده نمایید و سیستم مدیریت محتوای خود را بر روی لوکال هاست نصب نمایید.

 

 

شما می توانید آموزش نصب وردپرس روی Xampp را هم در سایت ما مشاهده کنید.