در این مطلب می خوایم 9 زبان برنامه نویسی که توسط سایت های مختلف جهانی پیشنهاد شده است معرفی کنیم که کمک میکند در اوایل سال 2019 بتوانید زبان های خوب و به روزی بیاموزید.

در اول این مطلب می خوام نکاتی را گوش زد کنم:

*هیچ زبانی بهتر از زبان قبلی نیست*

*هر کس که می خواهد توسعه دهنه شود باید بیشتر از یک زبان بداند*

 

1.پایتون(python)

پایتون یک زبان برنامه نویسی در حال رشد است و هیچ نشانه هایی از ناپدید شدن را نشان نمی دهد. شما آن را در برنامه های کاربردی وب، برنامه های دسکتاپ، سرورهای شبکه، یادگیری ماشین، ابزار رسانه ای و غیره پیدا خواهید کرد.

Python برای سرویس های Back-End و API مفید است و به احتمال زیاد سال های زیادی به این روند ادامه دهد و هر ساله نظر کاربران و توسعه دهندگان را جلب کند که این عمر باعث می شود که در صدر رده بندی ما قرار بگیرد.به افرادی که می خواهند به توسعه دهنده خوب تبدیل شوند زبان پایتون پیشنهاد میشود.

 

 

2.جاوا ساکرپت(Java Script)

 

جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان برنامه نویسی از نظر سایت  Stack OverFlow است که نیمی از توسعه دهندگان از این زبان استفاده میکنند. برای توسعه فوری بسیار مهم است و به طور فزاینده ای برای توسعه پایدار اهمیت دارد.و به سرعت در حال گسترش به مناطق مانند توسعه بازی و (IOT) اینترنت  است.

 

جاوا اسکریپت به شما اجازه می دهد سایت توسعه دهید و این واقعا یک تکنولوژی وب ابزار ضروری در کنار html و css است و اینکه تمام مرورگر ها ان را اجرا میکنند.و میشه گفت برای توسعه وب نیازی مبرم به این زبان است که هر فردی می خواهد سایت های را توسعه دهد باید این زبان را بداند.

 

 

3.Rust

 

اگر قبل از زنگ زنگ نزده باشید ، این یک زبان برنامه نویسی سطح جدید است که در حال تغییر دادن راه هایی است که ما در مورد برنامه نویسی فکر می کنیم.Rustبرای اولین بار در برنامه 2018 Stack OverFlow Developer برای محبوب ترین و محبوب ترین زبان برنامهنویس قرار گرفت.

 

زبان Rust ابتدا توسط بنیاد موزیلا توسعه داده شده و به عنوان یک زبان سطح پایین عمل می کند که برای کد انتقاد سازگار است.Rustبا هدف اجتناب از اشاره گرهای آویزان، سرریز بافر یا هر گونه خطای حافظه دیگر ایجاد شد.

 

برای یک مبتدی، ممکن است Rust کمی سخت با این حال، توسعه دهندگان با تجربه آن را دوست دارند، و این کاملا امکان پذیر است که در چند سال آینده باشد، زیرا بر قوانین مختلف برای دستیابی به امنیت حافظه اصرار دارد. با این حال، توسعه دهندگان با تجربه آن را دوست دارند، و این کاملا امکان پذیر است که در چند سال آینده به یک زبان برنامه نویسی پر کاربرد تبپیل شود.

 

 

4.GO

 

زبان برنامه نویسی GO خیلی شبیه پایتون است و از انجای که گوگل این زبان را توسعه داده است و گوگل یکی از دوستاران پایتون است.

ترکیب بهترین جنبه های برنامه نویسی کاربردی و شی گرا، و همچنین مجموعه ای ارزشمند از ابزارهای توسعه درونی. بعضی از پروژه های خوب و مشهور از آن استفاده می کنند، به عنوان مثال، kubernetes و Ethereum Cryptozoic پروژه بر اساس Go است.

 

 

5.Swift

اگر می خواهید به توسعه تلفن همراه IOS بپردازید، باید Swift را به عنوان یک مسیر شغلی با درآمد بالا بررسی کنید. Swiftیک زبان برنامه نویسی نسبتا جدید است که در سال 2014 عرضه شده است. این گزینه های جدید زبان اپل برای برنامه نویسی برنامه های بومی IOS و Mac-OS است. برنامه های بومی برای اجرای برنامه های ترکیبی بهتر عمل کرده اند و Sprite-Kit حتی ساخت بازی های 2D را آسان تر می کند.

Swiftیک زبان استاتیک تایپ شده است به این معنی که XCode خطای شما را برای شما بررسی می کند، بنابراین خطاهای شما ساده تر می شود و حتی سریعتر عمل می کند. به هر حال، XCode ویرایشگر زبانSwift است.

 

6.Kotlin

Kotlin دومین زبان دوست داشتی در سایت Stack OverFlow Surveyشد.زبان Kotlin در اصل توسط JetBrains توسعه داده شده است. این کاملا تعاملی با Javaو هیچ محدودیتی ندارد. Kotlinمی تواند تقریبا در همه جا مورد استفاده قرار گیرد.

 

توسعه دهنده های اندروید نیز بعضی مواقع از یان زبان برنامه نویسی استفاده میکنند.در سال 2017 گوگلاعلام کرد که Kotlin اکنون زبان رسمی برای توسعه اندروید است. Kotlin با تمامی کتابخانه ها و چارچوب های موجود Java می کند و با عملکرد مشابه با Java .

 

 

 

7.++c

C ++ یک زبان بسیار کارآمد و انعطاف پذیر است که برای اولین بار در سال 1985 ساخته شده است. با توجه به کارایی بالا، قابلیت اطمینان و انواع شرایطی که می توانید از آن استفاده کنید، تقاضای بالا باقی مانده است.شرکت های بزرگی از این زبان استفاده کرده اند مانندمایکروسافت ویندوز و گوگل کروم  و امازون در سایت های خود از این زبان استفاده کرده است.

 

 

8. TypeScript

TypeScript یک زبان برنامه نویسی است که برای توسعه برنامه های JavaScript مقیاس بزرگ طراحی شده است. در سال 2018 TypeScript تصورات جامعه توسعه دهندگان گسترده تر را جذب می کند. این زبان نه فقط برای یک توسعه دهنده ی در فضای باز است، بلکه در حال حاضر برای عقب انداختن قدرت ها، ایجاد برنامه های کاربردی همراه هیبرید، راه حل های معماری ابر، طراحی شبکه های عصبی و حتی کنترل روبات ها استفاده می شود.

جای تعجب نیست که TypeScript در حال حاضر برای چارچوب های اصلی JavaScript اساسی اساسی است – حتیگوگل تصمیم گرفت از آن در Angular استفاده کند.

 

9.java

 

جاوا ، مسلما محبوب ترین زبان برنامه نویسی است که تا به حال شنیده اید. این یک زبان است که توسط جیمز گوزلینگ جادوگراز Sun MicroSystems در سال 1991 ایجاد شده است.javaقدرتمند (ماشین مجازی جاوا) است که آن را متقابل پلت فرم سازگار ساخته است.

بسیاری از مردم می گویند که Java بعد از معرفی زبان Kotlin فراموش خواهد شد. براساس آخرین نظرسنجی Stack OverFlow 2018 Java هنوز در شماره پنجم در بخش زبان برنامه نویسی و نشانه گذاری قرار دارد .

 

این زبان ها ۹ زبان برتر در سال 2019  برای اموزش است امید وارم این مطلب اومزنده بوذه باشد.